Fundusz Górnośląski S.A. Oddział w Katowicach

do 31.12.2014r. Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

                                             

 


Fundusz Górnośląski S.A. i Miasto Katowice

podpisały list intencyjny


Z przyjemnością informujemy, że 12 lipca br. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Katowice a Funduszem Górnośląskim S.A. w zakresie wspierania rozwoju MŚP, w szczególności poprzez pozyskiwanie środków na podnoszenie kwalifikacji i kompetencji pracowników. Impulsem do tego wydarzenia stał się nowy projekt Funduszu Górnośląskiego S.A. "Wsparcie rozwojowe MŚP w województwie śląskim" opiewający na kwotę 180 mln złotych. Fundusz Górnośląski S.A. jest największym Operatorem Podmiotowego Systemu Finansowania i będzie udzielał przedsiębiorcom dotacji na finansowanie usług rozwojowych czyli szkoleń i doradztwa. List intencyjny został podpisany przez Pierwszego Wiceprezydenta Katowic Pana Bogumiła Sobulę oraz Prezes Zarządu Funduszu Górnośląskiego S.A. Panią Bożenę Rojewską.

Katowice to kolejne już miasto, które wspiera Fundusz w realizacji tego projektu. Cieszymy się tym bardziej, że jest to Miasto, w którym mamy swoją siedzibę i na terenie którego działa wielu naszych dotychczasowych Beneficjentów.

Przypominamy, że w projekcie „Wsparcie rozwojowe MŚP w województwie śląskim”  każdy przedsiębiorca (mikro, mały i średni – w tym również jednoosobowe firmy) prowadzący działalność na ternie województwa śląskiego może uzyskać do 100.000 zł dotacji na finansowanie usług szkoleniowych i doradczych. Dotacja wynosi od 50 do 80% kosztów.  Przedsiębiorca samodzielnie wybiera szkolenia czy inne formy rozwoju z oferty znajdującej się w Bazie Usług Rozwojowych www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl.  Fundusz Górnośląski  będzie nie tylko udzielał dotacji ale także pomoże każdemu przedsiębiorcy szybko i poprawnie wypełnić niezbędne dokumenty.

Szczegóły na stronie projektu ››


  

POSTAW NA ROZWÓJ

Nabór rozpocznie się już wkrótce. Już dzisiaj zachęcamy do kontaktu z pracownikami Funduszu Górnośląskiego, którzy wyjaśnią zasady projektu i odpowiedzą na Państwa pytania.

Infolinia projektu: 32/ 72 85 700, mail: bur@oddzial.fgsa.pl


 
Projekt jest dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Poddziałania 8.2.3


© 2004 - 2019 Fundusz Górnośląski S.A. Oddział w Katowicach
Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu (dysku) użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ czytaj więcej ].